CryptoQuant CEO wyjaśnia, dlaczego spodziewa się, że Bitcoin’s Next Bull Run rozpocznie się w lipcu.

We wtorek (23 czerwca) Ki Young Ju, dyrektor generalny południowokoreańskiego startup’u CryptoQuant, wykorzystał dane z platformy CQ.Live swojej firmy, aby wyjaśnić, dlaczego uważa, że następny start Bitcoin’a będzie miał miejsce w lipcu 2020 roku.

Obecnie, CQ.live dashboard zapewnia łatwy sposób, aby spojrzeć na wiele wskaźników w dziewięciu kategoriach: sześć dla Bitcoinów (Bitcoin Exchange Flows, Bitcoin Risk Indicator, Bitcoin Network Data, Bitcoin Miner Flows, Bitcoin Inter Entity Flows, Bitcoin Market Data); jeden dla Ethereum (Ethereum Exchange Flows); i dwa dla stabilnych monet (Stablecoin Network Data i Stablecoin Market Data).

W wątku Twittera we wtorek, CryptoQuant CEO skupił się na jednej z metryk w kategorii Bitcoin Exchange Flows. Metryki w tej kategorii zapewniają „sposób na śledzenie pieniędzy poruszających się w i z rynków Bitcoin“.

CryptoQuant wykorzystuje dane z następujących giełd crypto: BitMEX, Binance, Huobi Global, FTX, Bybit, Gemini, Bitfinex, OKEx, Kraken, Bithumb, Coinone, Gopax, Korbit, Bitflyer, Gate.io, Coinbase i Poloniex.

Jak CryptoQuant wyjaśnił kilka razy w przeszłości, całkowite wpływy BTC do wszystkich portfeli posiadanych przez giełdy kryptograficzne mają tendencję do spadku, gdy cena Bitcoin idzie w górę i na odwrót, tj. gdy Bitcoin wieloryby zaczynają przenosić swoje BTC do krypto zmian, byłoby rozsądne założenie, że robią to, ponieważ planują sprzedać swoje BTC, co następnie spowodowałoby spadek ceny Bitoin:

Zobacz inne Tweety CryptoQuant’a

CEO CryptoQuant wykorzystał metrykę Bitcoin Average Exchange Withdrawals (7MA), która jest siedmiodniową średnią kroczącą średnich odpływów ze wszystkich giełd, aby przyjrzeć się rynkom hossy w 2018 i 2019 roku i pokazać, że w obu przypadkach początek tych rynków hossy został poprzedzony cztery miesiące wcześniej przez tę metrykę osiągającą roczną wartość:

KUPNO #BTC kiedy wieloryby wysyłają bitcoins z giełdy. Rynek BULL zazwyczaj zaczyna się cztery miesiące po tym jak giełda osiąga średnią wypłatę z roku na rok.https://cq.live/prochart/389?window=day …

Twierdzi on, że jeśli przyjmiesz, że ta korelacja istnieje, to kiedy spojrzysz na dane za ten rok, zobaczysz, że odpływy średnie siedmiodniowe osiągnęły rok wysoki 18 marca, co oznacza, że następny duży bieg byków Bitcoina może rozpocząć się około połowy lipca:

Następnie pokazał, że jeśli spojrzymy na dane z lat 2013 do 2017, to wydaje się, że kiedy Bitcoin Billionaire wieloryby są zajęte przenoszeniem BTC z portfeli giełdowych, co zwykle ma miejsce, gdy cena Bitcoin idzie w górę, to jesteśmy w „fazie akumulacji BTC“: